Pri súčasnom životnom štýle máme často menej pohybu ako kedysi.

Niet sa čo čudovať, že trpíme bolesťami pohybového aparátu sprevádzanými trvalou únavou. Masáž patrí k veľmi účinným metódam, ako tieto ťažkosti zmierniť.

KLASICKÁ MASÁŽ

Niekedy označovaná aj ako švédska masáž je výborný spôsob ako uvoľniť nielen stuhnuté svalstvo ale aj myseľ. Patrí medzi najobľúbenejšie a najžiadanejšie procedúry. Počas masáže dochádza k prekrveniu tkanív, podpore trávenia a stimulácie látkovej premeny. To umožňuje zvýšené vylučovanie odpadových látok z tela. Pomáha uvoľniť namáhané a stuhnuté svalstvo, spôsobené napríklad sedavým zamestnaním, alebo zvýšenou fyzickou námahou. V prípade použitia aromatických olejov je taktiež ovplyvňovaný mozog, centrálny nervový systém a v konečnom dôsledku aj psychický stav.

REFLEXNÁ MASÁŽ

Sa vykonáva na tele klienta bez použitia oleja s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Pri masáži dráždime receptory a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu. Odiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože a podkožia, svalov a orgánov, čím dochádza k ich lepšiemu prekrveniu a v tele prebiehajú liečebné procesy. Masáž má veľmi pozitívny účinok na funkčné poruchy prekrvenia najmä pri migrenóznych bolestiach, ale i pri ďalších poruchách prekrvenia.

RELAXAČNÁ MASÁŽ

Relaxačná masáž okrem toho, že pôsobí relaxačne, dokáže povzbudiť náš imunitný systém alebo čistiť naše telo od splodín. Masáž pomáha k upevneniu telesného a duševného zdravia, povzbudzuje imunitný systém, harmonizuje, regeneruje a čistí organizmus od splodín.

ŠPORTOVÁ MASÁŽ

Masážou sa uvoľňujú stuhnuté a namáhané svaly, dráždia sa nervové zakončenia, a tým dochádza k prekrveniu a regenerácii tela. Takéto mechanické pôsobenie sa kladne odrazí aj na zlepšení krvného obehu, pokojnejšom dýchaní a komplexnom uvoľnení organizmu. Od klasickej masáže sa líši najmä v rytme a intenzite masážnych hmatov. Slúži v prvom rade na zvýšenie kondície a uvoľnenie po náročnej fyzickej záťaži. Zároveň je vynikajúcou voľbou z hľadiska prevencie pri úrazoch.

INFRATERAPIA

Infračervené žiarenie je časť svetelného spektra vyžarovaného slnkom. Nie je viditeľné ľudským zrakom, ale človek ho môže cítiť v podobe tepla, pôsobiaceho na jeho pokožku. Je to podoba energie, ktorá zahrieva predmety priamo bez toho, aby medzitým bol ohrievaný vzduch.

Najvýraznejší je tepelný účinok. Žiarenie preniká do tkanív až pod kožné štruktúry a vyvoláva vazodilatáciu a tepelný erytém – je škvrnitý, nepresne ohraničený a stráca sa do 2hodín. - má spazmolytický, analgetický, stimulujúci účinok, posilňuje obranné mechanizmy. Infračervené svetlo je dôležitou mocnou energiou podporujúcou liečenie; pozitívne pôsobí na tvorbu zásoby bielych krviniek; zvyšuje rast buniek, zlučovanie DNA a proteínov v bunkách- podporuje krvný obeh - tým pôsobí proti tvorbe chronického reumatizmu; tíši bolesť, únavu, stres a poskytuje úľavu od všetkých druhov - podporuje terapiu pri detoxikácii- pôsobí pri športových zraneniach, svalových zraneniach rovnako ako pri opakovaných únavových zraneniach- bojuje proti kôrnateniu ciev, ochoreniam tepien (rozširuje tepny, cievy a kapiláry)- stimuluje metabolizmus, podporuje odstraňovanie niektorých nebezpečných toxínov ktoré sa zhromažďujú v bunkách (ako napr. karcinogénne jedy ťažkých kovov, jedovaté látky z jedla).